Amerika birleşik devletlerinde görev yapan ünlü Türk ekonomist Prof. Elvan Aktaş, bundan bir yıl önce 2016’nın sonlarında 2017’nin ilk çeyreğinde doların 4.29’u göreceğini söyleyip, “Bu bir müneccim hesabı değil. Kariyerimi ortaya koyuyorum” demişti.

2016’nın sonunda halkın yastık altındaki doları bozdurarak gidişatı durdurmaya çalışan AKP iktidarı gerçekleri ne kadar saklasa da akademisyenler ve konunun uzmanları doların buraya geleceğini bir yıl öncesinden biliyordu. Bu uzmanlardan bir çoğu korkusundan gerçek düşüncesini açıklayamazken cesaretle öne çıkıp doların nereye gelceğini önceden açıklayan Prof. Elvan Aktaş’a büyük tebrikler.

İşte bir yıl önceki o yayın

Buraya kadar gelmişken…

…Size bağımsız gazeteciliğe, özgürlüğe, ve dik duruşa, küçük bir iyilik yapar mısınız diye sormak istiyoruz? Her gün daha fazla kişi Yeni Yön’ü okuyor, ancak bu haberlerin size ulaşması öncelikle cesaret, sonra emek, sonra da özveri gerektiriyor. Editörlerimiz diğer işlerinden ayırdıkları zamanda Yeni Yön’e katkı sunmaya çalışıyorlar. Reklam gelirimiz Google reklamlarıyla sınırlı ve o da oldukça kısıtlı. Diğer haber siteleri gibi arkamızda holding gücü, etnik veya mezhepsel kitle desteği, parti yardımı da yok. Sadece ve sadece siz okurlarımız ve cesaretimiz ve özverimiz var. Bir de bitmez tükenmez, inadımız, gazeteciliğe ve hakikati anlatmaya adanmış inadımız...

Bu yayınların devam etmesi için bütçenize uygun katkı bekliyoruz. Yardımlarınız için çok teşekkürler...