Yeni Yön tarafından, Rusya büyükelçisinin katilinin bağlantılarının deşifre edilmesi, büyük yankı uyandırıdı.

Haberde adı geçen ve katilin ev arkadaşının çalıştığı PGS hukuk bürosundan bir açıklama yayınlandı. Açıklamada Serkan Özkan’ın hukuk bürosuyla ilişkisi olmadığı, hukuk bürosunun da sadece Abdullah Polat’a ait olduğu belirtildi. Ancak Polat’ın yaptığı bu açıklama daha önce bizzat kendisi tarafından yapılan açıklamalarla çelişiyor.

İşte o açıklama

PGS HUKUK BÜROSU’NDAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili PGS Hukuk Bürosu sahiplerinden Avukat Abdullah Polat açıklama yaptı. Konuyla ilgili iddiaları yalanlayan Abdullah Polat’ın açıklaması şöyle:

“Sitenizin aşağıda linki bulunan sayfasında Rus Büyükelçi cinayeti zanlısının ev arkadaşı olarak tespit edildiği iddia edilen Serkan Ö’nün PGS Hukuk bürosunun sahibi/ortağı olduğu ifade edilerek PGS Hukuk Bürosu’nun mühürlü resmi aynı sayfada yayımlanmıştır. Öncelikle ifade etmek isteriz ki Serkan Ö’ün PGS Hukuk Bürosu ile herhangi bir bağlantısı bulunmamakta olup, PGS Hukuk Bürosu’nun tek sahibi şahsımdır. Hukuk büromuzun isminin Devletimize yönelik bu kahpece saldırı ile birlikte anılması ve ofisimizle ilgisi bulunmayan bir şahıs dolayısıyla hukuk büromuzun isminin lekelenmesi  tarafımızı ziyadesiyle üzdüğünü belirtmek isteriz. Bu durumla ilgili Emniyet yetkilileri bizzat büromuza gelerek gerekli tutanakları tutmuş ve yanlış bir anlaşılmadan dolayı mührü derhal kaldırarak tarafımızdan özür dilemişlerdir.

Av. Abdullah POLAT

PGS Hukuk Bürosu Kurucusu”

Ancak Abdullah Polat’ın yaptığı resmi açıklamayı daha önceki bizzat kendisi tarafından  yapılan açıklamalar yalanlıyor.

Öncelikle, PGS hukuk bürosunun tek sahibi olduğunu iddia eden Abdullah Polat, TGRT ye verdiği bir mülakatta, büronun 3 ortak ile kurulduğunu kendisi söylemişti.

İşte o açıklama

Görüldüğü gibi Videoda açıkça, Abdullah Polat, büronun 3 kişi tarafından kurulduğunu söylemektedir ve hukuk bürosunun kurucu ortaklarının olduğunu belirtmektedir.

Polat’ın kendi Facebook derneğinde de PGS hukuk bürosunun KURUCU ORTAĞI olduğu açıkça yazılıyor. Bu bilgi Polat’ın açıklamlarıyla çelişiyor.

APolatKırıkkaleliler Yaptığımız araştırmaya göre PGS Hukuk bürosunun diğer ortağı da Serkan Saygılı. Buna rağmen Abdullah Polat hukuk bürosunun başka ortağı bulunmadığını açıklayarak neyi gizlemeye çalışıyor?

Ayrıca, polisin hukuk bürosunu mühürledikten hemen sonra gelip mühürü söktüğünü iddia ediyor Abdullah Polat.

Bununla ilgili bir tutanak var mıdır, varsa kamuoyuyla paylaşabilir mi.

Bir diğer husus, Yeni Yön haber yapmadan önce, hukuk bürosu ile ilgili haberler günler önce büronun ismi açıkça görülecek şekilde yapılmıştı. Abdullah Polat neden basın açıklaması yayınlamadı ve ancak Yeni Yön haberinden sonra bir basın açıklaması yayınlamak zorunda kaldı.

Diğer haber sitelerinde çıkan haberler burdadır.

Screen Shot 2016-12-26 at 2.09.40 AM

 

Screen Shot 2016-12-26 at 2.09.52 AM

 

Aynı resimler, Anadolu ajansı tarafından da servis edilmiştir.

Screen Shot 2016-12-26 at 2.09.07 AM

 

Şimdi yeniyön olarak soruyoruz.

1- Abdullah Polat,  üç kişi ile kurduk dediği hukuk bürosunun neden tek sahibi olduğunu iddia etmektedir.

Diğer ortağının Serkan Saygılı olduğunu biliyoruz, 3. ortağı kimdir. Serkan Özkan mıdır.

2- Abdullah Polat, 20 aralıkta medyada, PGS hukk bürosu hakkında haberler çıkmasına rağmen, neden basın açıklamasını, Yeni Yön haberinden sonra yapmıştır.

3- Polisin mühürü açtığına dair tutanak var mıdır. Var ise, tutanakta ne yazmaktadır ve bunu kamuoyuyla neden paylaşmamaktadır?

4-Elçi katili polis Mevlüt Mert Altıntaş’ın radikal islamcılar tarafından tanıştırıldığı söylenen ve peçeli olduğu iddia edilen kıza arkadaşı Kırıkkaleli. PGS hukuk bürosunun ortakları da Kırıkkaleli. Bu kötü bir tesadüf müdür? PGS hukuk bürosu ortakları Mevlüt Altıntaş’ın kız arkadaşını da tanımakta mıdır?

YENİ YÖN

 

Buraya kadar gelmişken…

…Size bağımsız gazeteciliğe, özgürlüğe, ve dik duruşa, küçük bir iyilik yapar mısınız diye sormak istiyoruz? Her gün daha fazla kişi Yeni Yön’ü okuyor, ancak bu haberlerin size ulaşması öncelikle cesaret, sonra emek, sonra da özveri gerektiriyor. Editörlerimiz diğer işlerinden ayırdıkları zamanda Yeni Yön’e katkı sunmaya çalışıyorlar. Reklam gelirimiz Google reklamlarıyla sınırlı ve o da oldukça kısıtlı. Diğer haber siteleri gibi arkamızda holding gücü, etnik veya mezhepsel kitle desteği, parti yardımı da yok. Sadece ve sadece siz okurlarımız ve cesaretimiz ve özverimiz var. Bir de bitmez tükenmez, inadımız, gazeteciliğe ve hakikati anlatmaya adanmış inadımız...

Bu yayınların devam etmesi için bütçenize uygun katkı bekliyoruz. Yardımlarınız için çok teşekkürler...